MEiN: zaszczepiono ponad 146 tys. nauczycieli

Mamy już ponad 146 tys. zaszczepionych nauczycieli - poinformowało we wtorek Ministerstwo Edukacji i Nauki na Twitterze, odnosząc się do szczepień preparatem AstrtaZeneca przeciwko COVID-19. Szczepienia wśród tej grupy rozpoczęły się 12 lutego.
REKLAMA

Chęć zaszczepienia się mogli zgłosić wszyscy nauczyciele ze szkół i placówek oraz nauczyciele akademiccy, a także inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach, urodzeni od 1 stycznia 1956 do 31 grudnia 2003 r. Nauczyciele, nauczyciele akademiccy i inne osoby prowadzące zajęcia na uczelni, urodzone w 1955 r. i wcześniej, będą mogli zaszczepić się w później.

Nauczyciele ze szkół i placówek rejestrowani byli przez dyrektorów za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej, natomiast nauczyciele akademiccy i inne osoby prowadzące zajęcia na uczelniach – za pośrednictwem systemu POL-on. Pracowników uczelni zgłaszali rektorzy uczelni i szkół wyższych.

W sobotę resort edukacji podał ostateczną liczbę zgłoszeń na szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. W sumie to prawie 545 tys. osób - podano.

Preparatem AstraZeneca szczepieni są nauczyciele do 65. roku życia i nauczyciele akademiccy. Na polskim rynku znajdują się jeszcze dwa inne preparaty do szczepień: firm BioNTech/Pfizer i Moderna.(PAP)

autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ krap/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tarnowskich Górach

kiedy
2021-06-25 20:00
miejsce
Tarnogórskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-31 18:00
miejsce
Kompleks Zamkowy, Tarnowskie Góry,...
wstęp biletowany