18 styczeń 2024

Chłopiec potrącony na przejściu dla pieszych

fot. KPP w Piszu
Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Warszawskiej w Piszu. Kierujący pojazdem marki Mazda potrącił 11-latka przechodzącego przez ulicę po przejściu dla pieszych. Chłopiec zabrany został do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy.
REKLAMA

W środę (17 stycznia br.) przed godz. 14.00 na ul. Warszawskiej w Piszu doszło do zdarzenia drogowego. Na przejściu dla pieszych, w pobliżu Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, kierujący pojazdem marki Mazda potrącił 11-latka, który przechodził przez ulicę od strony targowiska. Chłopiec wracał sam ze szkoły.

Samochodem kierował 24-letni mieszkaniec piskiej gminy. Kierowca był trzeźwy. Powiedział policjantom, że nie zauważył chłopca na przejściu, bo oślepiło go słońce. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu mazdą prawo jazdy.11-latek zabrany został do szpitala.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Apelują zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Zimowa aura sprawia, że momentami warunki drogowe są bardzo trudne.

(asz)

pogoda Pisz
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Piszu