Otylia Swim Tour wraca po wakacyjnej przerwie. Szkolimy dzieci i szukamy nowej Otylii
Bardzo się cieszę, że trenerzy mi ufają i naprawdę są znakomitym sztabem szkoleniowym. Do każdego miasta przyjeżdża sześciu trenerów, którzy pracują na wodzie, sześciu trenerów, którzy pracują na lądzie oraz psycholog i dietetyk. To są naprawdę osoby z wyjątkowym doświadczeniem, bo w sztabie naszym fundacyjnym mamy trenerów, którzy są trenerami kadr narodowych w różnych dyscyplinach sportu. Mamy trenerów, którzy są doktorami, którzy kształcą siebie, ale też przyszłych nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów – mówi Otylia Jędrzejczak.
Uczestnicy Otylia Swim Tour w Obornikach otrzymają pakiety startowe ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. Stokado, Nils Group, Nils Aqua i Renault PGD.Lubimy te spotkania, bo sam kontakt z dziećmi daje nam też dużo energii. Cieszę się, że możemy pomagać im doskonalić się, poznawać nowe ćwiczenia zarówno na zajęciach w sali gimnastycznej i w wodzie. Po dzieciach zawsze widać, że nie są na naszych zajęciach z przymusu, a my mamy wielką nadzieję, że w tej sposób znajdziemy kiedyś nową Otylię – dodaje Mirosław Małkiewicz, jeden ze szkoleniowców
współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak.
Zajęcia dla młodych adeptów pływania oraz ich rodziców odbędą się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach oraz w Centrum Rekreacji Oborniki przy ul. Czarnkowskiej 84. Projekt Otylia Swim Tour finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerem październikowych zajęć dla młodych adeptów pływania będzie miasto Oborniki. Na tegorocznej mapie Otylia Swim Tour znalazło się pięć miast – wiosną zajęcia z udziałem Otylii Jędrzejczak odbyły się w Zgierzu koło Łodzi i Krakowie, a jesienią, po wizycie w Obornikach, zaplanowane są jeszcze warsztaty w Rzeszowie i Błoniu koło Warszawy.