12 luty 2021

Policja i sanepid kontrolują stoki narciarskie

fot. PAP
Wraz z luzowaniem obostrzeń w piątek ruszyły wyciągi narciarskie. Na stokach pojawiły się narciarskie patrole policjantów oraz funkcjonariusze inspekcji sanitarnej, którzy pilnują bezpieczeństwa i przestrzegania przepisów epidemiologicznych.
REKLAMA

"Właściciele stacji narciarskich we własnym zakresie zobowiązali się zadbać o to, aby jednocześnie na stoku znajdowała się niezbyt liczna grupa narciarzy. Będą podawane komunikaty głosowe o obowiązku zachowania dystansu społecznego, a miejsca najbardziej narażone, takie jak kasy biletowe i dojścia do bramek mają być często dezynfekowane. Tu doraźnie kontrole podejmowane będą przez policjantów i funkcjonariuszy inspekcji sanitarnej" – zakomunikował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Policjanci sprawdzają min., czy dzieci jeżdżą w kaskach. Zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach osoby do 16. roku życia mają obowiązek noszenia w czasie jazdy kasków ochronnych. Policja przypomina, że nie wolno korzystać ze stoków i wyciągów w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Osoby niestosujące się do tych przepisów mogą nie zostać wpuszczone na stok lub mogą zostać z takiego terenu wyproszone przez zarządzającego.

Oprócz zadań prewencyjnych, policjanci oraz inspektorzy sanitarni będą kontrolowali zachowanie dystansu społecznego, zasłanianie ust i nosa przez narciarzy oraz osoby z obsługi i gastronomii.

W policyjnych narciarskich patrolach jeżdżą funkcjonariusze pionu prewencji, odpowiednio przeszkoleni i przygotowani, mający narciarskie doświadczenie, instruktorzy narciarstwa. Policjantów na nartach można spotkać m.in. na podhalańskich i sądeckich stokach.(PAP)

autor: Szymon Bafia

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Tarnowskich Górach

kiedy
2021-06-25 20:00
miejsce
Tarnogórskie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-31 18:00
miejsce
Kompleks Zamkowy, Tarnowskie Góry,...
wstęp biletowany