Przejdź do treści
3°CPowietrze: dobre środa, 14 października 2026 · imieniny: Bernarda, Fortunaty wschód 07:03 · zachód 17:57
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 44 Sprawozdanie Komisji o przedstawionym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, rządowym oraz poselskim projektach ustaw o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami (druki nr 316, 1929, 1933, 2792 i 2792-A) - trzecie czytanie

18.09.2026 10:45, 65. posiedzenie Sejmu, dzień 4, głosowanie nr 62

Wynik głosowania

Nieprzyjęte poprawki nr 42-43

Za głosowało 191 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
191 43,4%
Przeciw
228 51,8%
Wstrzymało się
21 4,8%
Nie głosowało
20

Procenty liczone od 440 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Tarnowskie Góry

Za 3

Przeciw 5

Wstrzymali się 1

Nie głosowali 1

Posłowie związani z miastem Tarnowskie Góry

O czym było głosowanie

Przedstawiony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projekt ustawy o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami

projekt prezydencki, stan: uchwalony, druki nr 316, 2792, 2792-A

projekt dotyczy systemowego uregulowania korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami z usługi asystencji osobistej i stworzenia w ten sposób trwałych warunków dla osób z niepełnosprawnościami do realizacji możliwie pełnego samodzielnego życia

Sprawozdawca: Maja Ewa Nowak

Rządowy projekt ustawy o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 1929

projekt dotyczy systemowego uregulowania usługi asystencji osobistej jako obligatoryjnego i powszechnie dostępnego, w wybranej przez osobę z niepełnosprawnością formie, instrumentu wsparcia w codziennym funkcjonowaniu m.in. przemieszczaniu się, prowadzeniu domu, załatwianiu spraw urzędowych, a także...

Sprawozdawca: Maja Ewa Nowak

Poselski projekt ustawy o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami

projekt poselski, stan: uchwalony, druki nr 1933

projekt dotyczy systemowego uregulowania dostępu do formy wsparcia, jaką jest asystencja osobista

Sprawozdawca: Maja Ewa Nowak

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Maja Ewa NowakPolska 2050Szanowny Panie Marszałku! Wysoka Izbo! W imieniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny przedstawiam dodatkowe sprawozdanie dotyczące projektów ustaw o...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156115005
PiS146140006
Rozwój Plus4139002
PSL-Trzecia Droga3203101
Lewica2121702
Konfederacja1600160
Centrum1501500
Polska 20501501203
niezrzeszeni73310
Demokracja Bezpośrednia42011
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30030

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 14.10.2026 00:35; głosowanie pobrane: 18.09.2026 11:18