Przejdź do treści
12°CPowietrze: dobre środa, 14 października 2026 · imieniny: Bernarda, Fortunaty wschód 07:03 · zachód 17:57
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 15 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne (druki nr 3002, 3020 i 3020-A)

18.09.2026 11:31, 65. posiedzenie Sejmu, dzień 4, głosowanie nr 108

Wynik głosowania

Przyjęte głosowanie nad całością projektu

Za głosowało 254 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
254 58,0%
Przeciw
2 0,5%
Wstrzymało się
182 41,6%
Nie głosowało
22

Procenty liczone od 438 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Tarnowskie Góry

Za 6

Wstrzymali się 3

Nie głosowali 1

Posłowie związani z miastem Tarnowskie Góry

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3002, 3020, 3020-A

projekt dotyczy uchylenia obowiązującego od 2012 r. całkowitego zakazu reklamy aptek i punktów aptecznych; umożliwienia reklamowania usług świadczonych przez farmaceutów, takich jak: opieka farmaceutyczna, szczepienia, przeglądy lekowe czy podstawowe badania diagnostyczne; podwyższenia wysokości...

Sprawozdawca: Krzysztof Bojarski

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Krzysztof BojarskiKOPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Przedstawię dodatkowe sprawozdanie Komisji Zdrowia o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne, druk nr...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156149016
PiS146011396
Rozwój Plus4170313
PSL-Trzecia Droga3231001
Lewica2119002
Konfederacja1611050
Centrum1515000
Polska 20501512003
niezrzeszeni75110
Demokracja Bezpośrednia41021
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30030

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 14.10.2026 13:05; głosowanie pobrane: 18.09.2026 11:44