Przejdź do treści
3°CPowietrze: dobre środa, 14 października 2026 · imieniny: Bernarda, Fortunaty wschód 07:03 · zachód 17:57
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 53 Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o rządowym oraz poselskich projektach ustaw:- o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych;- o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego;- o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druki nr 3099, 2033, 2127, 2872 i 3118)

18.09.2026 11:46, 65. posiedzenie Sejmu, dzień 4, głosowanie nr 129

Wynik głosowania

Nieprzyjęte poprawka 1

Za głosowało 61 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
61 14,2%
Przeciw
365 85,1%
Wstrzymało się
3 0,7%
Nie głosowało
31

Procenty liczone od 429 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Tarnowskie Góry

Przeciw 9

Nie głosowali 1

Posłowie związani z miastem Tarnowskie Góry

O czym było głosowanie

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego

projekt poselski, stan: uchwalony, druki nr 2033, 3118

projekt dotyczy likwidacji dotychczasowej opłaty miejscowej i wprowadzenia nowej opłaty lokalnej - opłaty turystycznej. Opłata turystyczna będzie mogła być wprowadzona przez każdą gminę, w której osoby fizyczne zatrzymują się na pobyt w celach turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych

Sprawozdawca: Marek Sowa

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego

projekt poselski, stan: uchwalony, druki nr 2127

projekt dotyczy likwidacji dotychczasowej opłaty miejscowej i wprowadzenia nowej opłaty turystycznej, przy jednoczesnym zachowaniu bez zmian opłaty uzdrowiskowej

Sprawozdawca: Marek Sowa

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz o zmianie niektórych innych ustaw

projekt poselski, stan: uchwalony, druki nr 2872

projekt dotyczy wprowadzenia opłaty turystyczno-rekompensacyjnej w miejsce opłaty miejscowej

Sprawozdawca: Marek Sowa

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3099

projekt dotyczy podwyższenia z 1 tys. zł do 3 tys. zł limitu zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych przy sprzedaży rzeczy ruchomych. Chodzi np. o odsprzedawane przez osoby prywatne meble, telefony, komputery czy sprzęt AGD. Nowe przepisy wprowadzają także zmiany dotyczące opłaty...

Sprawozdawca: Marek Sowa

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156114708
PiS1461133111
Rozwój Plus4135024
PSL-Trzecia Droga3203101
Lewica2118102
Konfederacja1601600
Centrum1511301
Polska 20501501203
niezrzeszeni71600
Demokracja Bezpośrednia40301
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 14.10.2026 00:35; głosowanie pobrane: 18.09.2026 12:10