Przejdź do treści
11°CPowietrze: bardzo dobre wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:02 · zachód 17:59
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 16 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (druki nr 3101, 3151 i 3151-A)

08.10.2026 21:03, 66. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 112

Wynik głosowania

Przyjęte głosowanie nad całością projektu

Za głosowało 422 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
422 98,4%
Przeciw
5 1,2%
Wstrzymało się
2 0,5%
Nie głosowało
31

Procenty liczone od 429 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Tarnowskie Góry

Za 10

Posłowie związani z miastem Tarnowskie Góry

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3101, 3151, 3151-A

projekt dotyczy ograniczenia liczby zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych poprzez: 1) wprowadzenie instrumentu natychmiastowego zatrzymania na 3 miesiące prawa jazdy za najbardziej niebezpieczne naruszenia popełnione na przejazdach kolejowych, 2) zaostrzenie sądowego środka karnego w postaci...

Sprawozdawca: Mirosław Suchoń

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Mirosław SuchońCentrumSzanowny Panie Marszałku! Szanowny Panie Premierze! Wysoka Izbo! Komisja Infrastruktury rozpatrzyła poprawki zgłoszone podczas drugiego czytania i wnosi, aby...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156153003
PiS1471320114
Rozwój Plus4034114
PSL-Trzecia Droga3228004
Lewica2120001
Konfederacja1614101
Centrum1515000
Polska 20501514001
niezrzeszeni76100
Demokracja Bezpośrednia42200
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30003

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 17:05; głosowanie pobrane: 08.10.2026 21:06